Wyniki badań hormonów i przeciwciał tarczycy

Odebrałam wyniki badań na tarczycę: TSH 2,190 µIU/ml; FT3 2,98 pg/ml; FT4 1,15 ng/dl; anty-TPO 8,93 IU/ml; anty-TG 11,86 IU/ml. Miesiac temu miałam FT4 poniżej normy, a TSH było w normie, ale przy górnej granicy, dlatego postanowiłam powtórzyć badania wraz z badaniami przeciwciał. Według kartki z laboratorium przeciwciała są w normie (norma anty-TPO: 0-34; anty-TG: 0-115), ale niektórzy mówią, że obecność tych przeciwciał zawsze świadczy o chorobie. Czy powinnam się martwić? (Kobieta, 22 lata)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości są prawidłowe. Nie ma powodów do niepokoju.