Wyniki badań hormonów wykonanych w 2. dniu cyklu

Witam. Proszę o objaśnienie wyników, badania robione 2 dc LH 5,31 norm.2,4-12,6mlU/ml E2 64,69 norm, 12,5-166,0pg/ml, TSH 2,89 nor.0,270-4,20, FSH 5,99 nor. 3,5-12,5mlU/ml. Jestem po 2 poronieniach, ostatnio miałam dość dużą torbiel 5,9 na 3,6 lekarz przepisal mi antybiotyk i 2 miesieczna antykoncepcję, torbiel się wchłoniła. Został mi jeszcze mieśiąc tabletek antykoncepcyjnych. Bardzo chcemy z mężem mieć dziecko jednak słyszałam ze TSH dla ciąży jest najlepsze z wynikiem 1 Dziekuje i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wyniki są prawidłowe, jednak należy mieć świadomość, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej celowość badania gospodarki hormonalnej nie ma większego sensu ponieważ zaburzone jest funkcjonowanie osi przysadkowo-jajnikowej.