Wyniki badań kręgosłupa i mała skolioza

Wynik badania kręgosłupa: Zniesienie lordozy szyjnej. Nieco przewężona przestrzeń międzytrzonowa C5-C6 Mała skolioza Th w prawo. Nieco pogłębiona kyfoza. Osteofity na krawędziach trzonów środkowo-dolnych kręgów th. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Przewążenie przestrzeni międzytrzonowej L5-S1, ewentualnie tarcza przejściowa na poziomie pogranicza L/S. Niewielkie zmiany przeciążeniowe w stawach międzywryostkowych pogranicza L/S. Nadmieniam, że mam silne bóle kręgosłupa

Witam.

Moim zdaniem powinien Pan jak najszybciej rehabilitację ruchową. W Pana schorzeniach bardzo dobrze sprawdza się terapia wg McKenziego, terapie tkanek miękkich oraz typowo przeciwbólowo - kinesiotaping.

Im szybciej zacznie Pan rehabilitację tym lepiej. Skoro występują silne objawy bólowe na pewno doszło już do ograniczeń ruchomości w stawach kręgosłupa oraz zaburzenia równowagi napięcia mięśniowego.