Wyniki badań krwi i nie tylko

Witam... Mam 26 lat i mam na imię Piotr... Moja data urodzenia 26.07.1984 r. Proszę o interpretację poniższych wyników badań. Morfologia krwi: jednostka - leukocyty 5,51 tys./ul, erytrocyty 5,20 min/ul, hemoglobina 15,2 g/dl, hematokryt 45,8%, MCV 88,2 um3, MCH 29,2 pg, MCHC 33,1 g/dl, trombocyty/PLT 237 mg/dl, odczyn Biernackiego 2 mm/h, kreatynina 0,96 mg/dl, cholesterol całkowity wynik w surowicy do 30 lat 147,9 mg/dl, sód 137,38 mmol/L, potas 5,62 mmol/L, chlor 103,6 mmol/L, magnez w surowicy wynik w surowicy 2,42 mg/dl. Najbardziej ciekawi mnie analiza moczu: bilirubina neg, urobilinogen norm, ketony neg, ciężar właściwy 1,021, glukoza neg, białko neg, krew neg, pH 6,5, nitraty neg, leukocyty neg. OCENA MIKROSKOPOWA: osad bez zmian, klarowność przejrzysty, kolor żółty. PROSZĘ O RZETELNĄ I SZCZERĄ INTERPRETACJĘ... Proszę o interpretację i podanie przedziałów w jakich powinny się znajdować poszczególne pozycje. PROSZĘ OPINIĘ PRZESŁAĆ NA PONIŻSZY ADRES E-MAILOWY: piotrok.nowak730@gmail.com. Z GÓRY DZIĘKUJĘ. DODAM, IŻ MIESZKAM W MAŁEJ MIEJSCOWOŚCI KOŁO MIASTA ZAWIERCIA (woj. śląskie), a laboratorium, do którego wysłano badania, znajduje się w Katowicach (60 km od miejsca zamieszkania) - czy odległość będzie miała wpływ na wyniki badań? Lekarz powiedział mi, że potas jest nieznacznie przekroczony, gdyż jest to spowodowane odległością (60 km) wysyłania badań. Czy to jest prawda i czy pozostałe wyniki umieszczone powyżej ma to wpływ?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Co do zakresu norm, odsyłam Pana do http://forum.styl.fm/linki-badania-laboratoryjne-i-inne-normy-opis.t5383.... Należy pamiętać, że laboratoria róznią się między sobą dyskretnie w zakresie norm. Hiperkalemię rozpoznaje się >5,5 mmol/l. Pana nieco podwyżony wynik może być faktycznie związany z transportem krwi lub sposobem jej pobierania. W Pana przypadku pozostałe badania są prawidłowe, dlatego nie powinien mieć Pan powodów do niepokoju.