Wyniki badań krwi u 2-latki

Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii. Córka ma 2 lata i 4 miesiące. WBC 4,6, LYM% 53,2, MON% 6,4, GRA% 40,4,  LYM tys. 2,4, MON tys. 0,2, GRA tys. 2,0, reszta jest w normie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wyniki podane przez Panią są prawidłowe dla wieku dziecka. Pani niepokój jest spowodowany tym, że laboratoria, niestety, przy wynikach podają normy odnoszące się do osób dorosłych. W przypadku dzieci do 4-tego roku życia odsetek limfocytów jest większy niż granulocytów i mniej więcej w tym wieku dochodzi do skrzyżowania i zmiany tych proporcji do stanu, jak u dorosłego człowieka. Również normy odnośnie monocytów są inne dla dziecka niż dla dorosłego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.