Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badań krwi u 2-latki

Bardzo proszę o interpretację wyników morfologii. Córka ma 2 lata i 4 miesiące. WBC 4,6, LYM% 53,2, MON% 6,4, GRA% 40,4,  LYM tys. 2,4, MON tys. 0,2, GRA tys. 2,0, reszta jest w normie.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Droga Pani!

Wyniki podane przez Panią są prawidłowe dla wieku dziecka. Pani niepokój jest spowodowany tym, że laboratoria, niestety, przy wynikach podają normy odnoszące się do osób dorosłych. W przypadku dzieci do 4-tego roku życia odsetek limfocytów jest większy niż granulocytów i mniej więcej w tym wieku dochodzi do skrzyżowania i zmiany tych proporcji do stanu, jak u dorosłego człowieka. Również normy odnośnie monocytów są inne dla dziecka niż dla dorosłego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy