Wyniki badań po amputacji szyjki macicy z powodu CIN3

Witam jestem drugi miesiąc po amputacji szyjki macicy metodą sturmdorfa z powodu cin3 dzisiaj odebrałam wyniki na test hpv dna i wynik jest ujemny dla typów wirusa wysokoonkogennych i jest napisane, że na drodze reakcji nie otrzymano fragmentu DNA właściwego dla wirusa HPV czy to oznacza że był zle pobrany a skoro nie mam HPV to skąd wziął się cin3

Wirus nie musi być już stwierdzany przy tak zaawansowanej zmianie jak u pani CIN3. Jest to typowe. Poza tym jak została amputowana szyjką, to fizycznie też nie ma HPV, ponieważ tego typu wirusy są tylko ogniskowo a nie rozprzestrzeniają się przez układ limfatyczny czy krwionośny, jak np. HIV