Wyniki badań u 34-letniego mężczyzny

Witam zrobiłem badania i tak GLUC- 98 mg/dl CHOL- 273 mg/dl TG - 350 mg/dl HDL-d 64 mg/dl LDL- 139 mg/dl BIL T 1.87mg/dl ALAT 83 a po tygodniu 109 u/l ASAT 37u/l AMYL 54 u/l CRP i OB w normie TSH 1,36 ul/ml HCV i HBS ujemny USG jamy brzusznen bez zmian patologicznych. Lekarz powiedział mi ze tłusto jem i pije duzo alkocholu z czym się z nie zgadzam. Więc o czym mogą swiadczyc te wyniki? Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Niestety- trzeba się zgodzić z lekarzem, że takie wyniki najczęściej mają związek z nieprawidłową dietą i brakiem ruchu- przede wszystkim zwraca u Pana uwagę zbyt wysoki cholesterol. Warto pomyśleć, czy spożywa pan codziennie mięso i jakie (niezalecane czerwone), czy je pan dużo ryb? Jak wygląda sprawa z alkoholem (piwo to też alkohol)?- o zbyt dużym spożyciu mogą świadczyć nieprawidłowe parametry wątrobowe. Jaką utrzymuje Pan masę ciała (która znakomicie odzwierciedla dietę?). Obwód w pasie u mężczyzny powyżej 94cm uważany jest za zbyt duży. Jeśli uzna Pan, że dwoje lekarzy się myli- i w Pana diecie jest wszystko w porządku, można szukać innych przyczyn.