Wyniki badań u 35-latka a bóle kolan, problemy ze snem i nierówne źrenice

Witam serdecznie Niepokoją mnie wyniki mojego chłopaka: wiek 35 lat. leukocyty 2,5 (norma: 4-10) mcv 75 (norma 80-103) plt 148 (norma150-400) limfocyty 21 (norma: 25-40) neutrofile 79 (norma 50-70) crp ilościowe 18 (norma 0-5). z dolegliwości: straszne bóle kolan- pieczenie (były piłkarz ) problemy ze snem, nierówne źrenice. Czego szukać i w jakim kierunku? ewentualnie jakie badania zrobić, w jakim kierunku?

Aleksander Ropielewski

Należy skontaktować się z internistą lub reumatologiem oraz wykluczyć przyczyny ortopedyczne. Wyniki są na granicy normy i na ich podstawie ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Wyniki sugerują obecność stanu zapalnego w organizmie, być może infekcja bakteryjna. Nie ma podanego wyniku hemoglobiny; krwinki czerwone słabiej przenoszą tlen, bo brakuje żelaza, którego nie podaje się w w stanie zapalnym. Trzeba poszukać przyczyny; niepokojąca jest nierówność źrenic. Najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego; po wywiadzie i badaniu skieruje do dalszej diagnostyki.