Wyniki z badania krwi

Mam 23 lata (K). W ostatnich badaniach krwi zapisano, że mam Leukocytosis, Neurophilia i też coś takiego pisze - Microcytic PLT - co mogę przez to rozumieć? Niepokojące jest: WBC - 10,5; NEU - 7,45; MPV - 6,99. Lekarz coś mi mówił na ten temat, ale chyba nie wszystko zrozumiałam. Prosiłabym o wytłumaczenie tego wszystkiego. Dziękuję.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

WBC - krwinki białe, leukocyty - wzrost ich liczby nazywamy leukocytozą, a spadek leukopenią. Podwyższenie może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi (jak opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres) lub patologicznymi (np. stany zapalne narządów, uszkodzenia tkanek, zakażenia itp).

NEU - neutrofile - ich zwiększenie obserwujemy w zakażeniach miejscowych i ogólnych, chorobach nowotworowych, hematologicznych, po urazach, krwotokach, zawałach, w chorobach metabolicznych, u palaczy oraz u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

MPV - objętość płytek krwi - u Pani są poniżej normy. Może być kompensowane ich zwiększoną ilością.