Wyniki badań u 58-latki

Proszę powiedzieć mi czy moje wyniki są prawidłowe ,czy powinnam leczyć od cukrzycy,chciałabym tego uniknąć.Lekocyty-6,85 tyś/ul.Erytrocyty-5,04 mln/ul.Hemoglobina-15,2 g/dl.Hematokryt-44,4%.MCV-88,1fl.MCH-30,2pg.MCHC-34,2 g/dl.Płytki Krwi-316 tys/ul.RDW-12,2%.PDW-13,2fl.MPV-10,7fl.P-LCR-31.6%.PCT3,4 %.Cholestelor-182,6mg/dl.Cholesterol HDL-70,3MG/DL.Trójglicerydy-148,1mg/dl.Cholesterol LDL-82,6mg/dl.Glukoza -131,0 mg/dl.Kreatynina-0,64mg/dl.eGFR(MDRD)102.00ml/min/1.73.Sód-140,3mmol/l.Potas-3,59

Najważniejszym w interpretacji Pani wyników jest, czy robiła pani badanie na czzo. Bez tego udzielenie odpowiedzi dotyczącej cukrzycy jest trudne.

Jeśli są to wyniki na czzo- mamy do czynienia z tzw. stanem przedcukrzycowym. Należy zmodyfikować swoją dietę i wprowadzić wysiłek fizyczny, oraz oczywiście skonsultować się ze swoim lekarzem w sprawie dalszego postępowania i kontroli.
Jeśli badanie nie było robione na czzo dobrze byloby powtórzyć je na czzo.