Wyniki badań w 12. tygodniu ciąży

Dzień Dobry. Jestem w 12 tygodniu ciąży i w dniu dzisiejszym odebrałam wyniki badań: glukoza 68 mg/dl, przy normie 74-106 TSH 3 gen. 0,099 ulU/ ml przy normie 0.27 - 4.2 HBsAg ujemny Toxoplazmoza IgG >650,0 IU/ml Toxoplazmoza IgM nieokreślony Nie potrafię zinterpretować tych wyników( poprzednim razem jak byłam w ciąży były one książkowe). Czy powinnam się martwić

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z ginekologiem i rozważenie włączenia leczenia toksoplazmozy ponieważ wysokie miano IgG i nieokreślony wynik IgM może sugerować infekcję. Na pewno należy ją wykluczyć i wykonać USG płodu.