Wyniki badania ANA 1 i ANA 2

Odebrałam dziś wyniki badań: ANA1- dodatni, Ana2 - dodatni - stwierdzono obecność przeciwcial przeciwjądrowych dającch na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty oraz a few nuclear dots w mianie 1:160. Nie wykryto przeciwciał z grupy ENA. W morfologii przekroczone są normy BASO%, EO% i MONO%. Mam objaw Reynauda (bardzo ostatnio dokuczliwy) - bieleją mi palce nóg (też pięty) i rąk (sporadycznie też kciuk). Okresowo wypadają włosy i mam stany podgorączkowe oraz kłucia serca. Co to może być???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na opisane objawy oraz nieprawidłowości w badaniach dodatkowych powinna Pani udać się do specjalisty reumatologa.