Wyniki badania hormonów tarczycy a odstawienie leków

Na początku września na podstawie następujących wyników zdiagnozowano u mnie zapalenie HASHIMOTO: FT 3 - 5,15 FT 4 - 9,45 P/c anty-TPO - 50,20 TSH 3 generacja - 3,29 obraz USG - wyraźne zapalenie bez gózków. Od 13 .09 przyjmuje EUTHYROX (pierwsze 5 dni dawkę 25, potem 50). Dziś odebrałam wynik TSH, który dr kazała zrobić mi po 2ch m-cach i jest on taki: TSH: 0,241 norma min 0,55 max 4,78 [ulU/ml]. Wizytę mam za 2m-ce i nie wiem, czy samej nie odstawić leku. Proszę o radę

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, wszelkie modyfikację leczenia muszą odbywać się na podstawie bezpośredniego badania w gabinecie lekarskim. Nie zaleca się samodzielnego leczenia, oraz zmian w dawkowaniu leków. Jeżeli Pani dr nie kazała odstawiać leków, proszę samodzielnie tego nie robić. Prawidłowe postępowanie nastąpi po badaniu u lekarza.