Wyniki badania krwi 2,5-letniego dziecka

wyniki badań krwi 2,5 l chłopca od pewnego czasu nie chce jeść. płytki krwi 421,0 norma do 390, średnia objętość płytki 7,7 norma od 9,0. mikroskopowa ocena rozmazu: pałeczkowate 1,0%. podzielone 38,0%, kwasochłonne 2,0%, limfocyty 55%, monocyty 4,0 % chcę wiedzieć czy jest wszystko ok czy mam się martwić o syna i jakie potencjalne choroby i przyczyny się za tym kryją. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki, jeśli dziecko nie ma niepokojących objawów, nie wskazują na żadne istotne nieprawidłowości. Sugeruję jednak konsultację z lekarzem pediatrą, który oceni pełny wynik.