Wyniki badania krwi 24-latka

Szanowni Państwo. W ciągu ostatnich badań krwi odnotowuję dziwną zależność. Procentowa liczba neutrocytów jest obniżona np. 39,5 % (norma: 45 - 70), a w liczbach bezwzględnych wynosi 2,00 (norma: 1,80 - 7,70). Odwrotna sytuacja jest z monocytami, wynik 13 % (norma: 4,0 - 12,0) a w l. bezwzględnych 0,66 (norma: 0,04 - 0,90). Wartości procentowe wychodzą źle , a w innych jednostkach jest w porządku. Czy jest to powód do niepokoju i dalszej diagnostyki ? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Znacznie bardziej istotne są wartości bezwzględne. Ponieważ te są prawidłowe, nie powinien mieć Pan powodów do niepokoju. Póki co nie ma także potrzeby poszerzać diagnostyki. Kolejną morfologię warto jednak wykonać z rozmazem ręcznym.