Wyniki badania krwi 7-miesięcznego dziecka i słabe przybieranie na wadze
Córka 7 m-cy, ur 36 tc, 2200,hipotrofia. 5 doba leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość. przetoczona krew. Przez 5 miesięcy pod opieką hematologów, leczona - 24 dawki erytropoetyny,cały czas przyjmuje żelazo i witaminy. Ostatni wynik z grudnia- hemoglobina 10,7. Przybiera na wadze ok. 350g/mc. Karmiona piersią, o butelce nie chce słyszeć. Rozwija się prawidłowo. Waga z 29 stycznia 4600, wzrost 59cm. Co może być przyczyną słabego przybierania na wadze? Dziękuję za odpowiedz.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej stwierdzić z jakiego powodu dziecko słabo przybiera na wadze. Może być to bowiem wynik zarówno nieprawidłowego karmienia jak i wielu schorzeń (np. przewodu pokarmowego). O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą, który opiekuje się dzieckiem.