Wyniki badania krwi i niepokojące parametry

Witam, Ostatnio robiłam sobie badania krwi i pogrubione mam następujące wyniki: LYM% 41,6 (norma 20 - 30) MON% 3,2% (norma 5 - 15) GRA% 55,3 (norma 58 - 72) MCH 26,3 (norma 27-31) MCHC 32 (norma 33 - 37) RDW 10,2 (norma 11,6 - 14,8) Proszę o interpretacje tych wyników. Może to nic niepokojącego,ale wolę wiedzieć. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie pozostałe wyniki są prawidłowe, a Pani nie ma żadnych niepokojących objawów to podane wyniki możemy uznać za prawidłowe. Tak naprawdę podane wyniki powinien jednak ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania. Wiarygodna interpretacja obejmuje bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.