Wyniki badania krwi i niskie żelazo

Proszę o interpretację wyniku hemogramu: cała morfologia w normie, limfocyty 1,30 14,7 % (norma 20-45%), neutrofile 6,91 78,4% (norma 40-70%), pozostałe w normie, żelazo poniżej normy. Robiłam kontrolne badania, ponieważ miesiąc temu miałam zbyt wysokie monocyty (które teraz są w normie). Wtedy limfocyty i neutrofile były w normie. Widoczny jest też wzrost leukocytów z 4,63 tys./ul (miesiąc temu) na 8,82 tys./ul (ale nadal w normie). Dziękuję

Niewiele można powiedzieć, nie widząc CAŁEGO WYNIKU morfologii! Prawdopodobnie przed miesiącem był jakiś stan zapalny w Pani organizmie; być może jest tak nadal. W takich sytuacjach żelazo jest "chowane", aby nie korzystały z niego bakterie; otrzymujemy niskie stężenie żelaza w badaniu surowicy. W takiej sytuacji żelaza nie wolno podawać, tylko leczyć stan zapalny.