Wyniki badania krwi i wymazu z gardła 62-letniej osoby do analizy

witam serdecznie mam bardzo wazne pytanie jestem w posiadaniu aktualnych wynikow badan z ktorych wynika iz w 4-ch pozycjach mam nieprawidlowosci podam w skrocie te wskazniki WBC -11.9 NEUT-44.6 LYMPH -5.46 LYMPH%-46% reszte pozycji z wykonanego badania jest w normie. Dodatkowo wykonalem inne badania tkj.wymaz z gardla wychodowane szczepy; streptococcus ,-hemolizujacy ,neisseria-spp ,haemophilus parainfluenzae,candidaalbicans , wyniki wymazu z nosa proteusmirabilis ESBL (-) wzr.skapy( )

Aleksander Ropielewski

Odnośnie kandydozy sugeruję włączenie leczenia farmakologicznego, odośnie kolonizacji bakteriami to w sytuacji objawów klinicznych konieczne jest wdrożenie leczenia zgodnego z antybiogramem. Parametry krwi nie budzą niepokoju i również powinny być interpretowane wraz z badaniem klinicznym.