Wyniki badania krwi u 4-miesięcznego dziecka a cytomegalia
Witam! 4 miesięczny synek miał badania krwi. Wyniki anty-CMV igM 0.3 a anty-CMV IgG 43,7. Dostalismy skierowanie na badania w Warszawie. Usg głowki -wszystko w normie, sluch w normie , próby wątrobowe w normie. czy te wyniki są groźne? Bardzo dużo czytałam ale niestety nie jestem w stanie jednoznacznie ich zinterpretować. Czy to znaczy że mój synek jest chory na cytomegalie? czy ją przeszedł?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania może wskazywać na wewnątrzmaciczną infekcję CMV. Niemowlę powinno być regularnie kontrolowane u lekarza pediatry. Dotychczas wykonane badania należy uznać za prawidłowe. W razie wątpliwości proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym dziecka.