Wyniki badania morfologii i płytek krwi

Dzien dobry! Dostałem wyniki badań krwi: morfologia i płytki krwi ręcznie i mam w związku z tym prośbę o interpretację. leukocyty 7,4K/ul erytrocyty 5,35M/ul hemoglobina 15,6g/dl / 9,68mmol/l hematokryt 47,3% MCV 88fl MCH 29,2pg MCHC 33,1g/dl RDW 13,4% Płytki krwi 147K/ul ! PCT 0,16% ! PDW 21% ! MPV 10,6fl Rozmaz automatyczny NEU(%)(54,1 %)3,98K/ul LYMPH(%)(37,2%)2,74K/ul Płytki krwi ręcznie 86,9K/ul ! 18 lat, rzadko choruję, bez łatwości do siniaków,

Aleksander Ropielewski

Poza wynikami plytek krwi wyniki nie budza powodu do niepokoju. nie znam jednak sytuacji klinicznej i sugeruję kontakt z lekarzem w celu pogłębienia diagnostyki i ustalenia przyczyn małopłytkowości.