Wyniki badania mózgu, móżdżku i pnia mózgu
Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Badanie uwidoczniło stan po kraniotomii prawostronnej. W prawym płacie czołowym korowo-podkorowy obszar malacji.Poza tym mózg, móżdżek i pień mózgu bez zmian ogniskowych.W sekwencji DWI nie stwierdza się ognisk ograniczenia dyfuzji. Kompleksy nerwów VII i VIII obustronnie prawidłowe w obrazie MR. Układ komorowy nadnamiotowy nieco poszerzony, bez cech PVL. Wskaźnik Evansa 0,33 ; szerokość komory III wynosi 11mm. Przestrzenie płynowe przymózgowe prawidłowe.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
W prawym płacie czołowym zmiana charakterystyczna dla urazu. Z najprawdopodobniej tego powodu lekko poszerzony układ komorowy.
Pozdrawiam.