Co oznacza wynik TK głowy 62-latka?
Witam, mam pytanie , co oznacza w badaniu tk głowy ; zanik korowo-podkorowy wyrażony poszerzeniem przestrzeni płynowych przymózgowych i układu komorowego, szer.komory III do 11mm, wskaźnik Evansa 0,33 Atrofia wyraźniejsza w okolicach czołowo skroniowych mózgu. wiek pacjenta 62 lata.

MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu
Agresja u dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.
Witam!
Opis TK głowy przemawia za zanikiem korowo-podkorowym mózgu, uzupełnionym płynem mózgowo-rdzeniowym. Z wiekiem dochodzi w mniejszym lub większym stopniu do zaniku tego typu. Ważny jest stan kliniczny badanego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.