Wyniki badania na boreliozę

moja mama lat 74 wynik badania na boreliozę: 1.ELISA IgG 24,48j 2.ELISA IgM 5.72j Data wykonania badania 26.11.2013r. Szpital Zakażny ul.Wolska37 Warszawa . Bardzo proszę o interpretację wyników.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik poziomu przeciwciał w kierunku boreliozy należy interpretować wyłącznie razem z objawami klinicznymi. Wynik badania potwierdza zakażenie wobec istniejących objawów boreliozy. Jeżeli jednak objawów zakażenia u mamy nie ma, to wynik badania sam w sobie nie świadczy o zakażeniu.
Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.