Wyniki badania poziomu glukozy u 71-latki

Witam. Odebrałam właśnie wyniki badania glukozy. Wygląda to następująco : Glukoza 106,00 mg/dl. Po wypiciu 75g. glukozy za godzinę krzywa cukrowa wynosiła 203,00 mg/dl, a po 2 godz. 195,00 mg/dl. Mam 71 lat, bardzo proszę o odpowiedź, czy wynik jest niepokojący. Do tej pory nie stwierdzono u mnie cukrzycy. Wizytę u lekarza internisty mam za 2 tyg. Dziękuje z góry za odpowiedź

Wartości glukozy w teście tolerancji glukozy wskazują na nietolerancję glukozy. Konieczna będzie modyfikacja diety i prawdopodobnie również leczenie farmakologiczne.