Wynik badania krzywej cukrowej 26-latki do analizy

Witam, robiłam ostatnio badanie krzywej cukrowej. Nad czczo wynik to: 78 mg/dl a po 2 godzinach po wypiciu glukozy (75g) wynik to 58 mg/dl. Czy powinnam się niepokoić? Co mogą sugerować wyniki?

Obciążenie glukozą zleca się w przypadku podwyższonych stężeń glukozy na czczo oraz przy podejrzeniu nietolerancji glukozy. Znaczne obniżenie stężenia glukozy po 2 godzinach od jej wypicia sugeruje hiperinsulinemię.