Wynik testu obciążenia glukozą do analizy

Interpretacja wyniku krzywej cukrowej: na czczo: 118,8 mg/dl podano 75g glukozy po 2h: 59,0 mg/dl czy to jest dobry wynik?, z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wartość glikemii na czczo jest zbyt wysoka, natomiast po obciążeniu glukozą po 2 godzinach wskazuje na hipoglikemię. Proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który zlecał badanie, aby zinterpretował wynik ze stanem klinicznym i wskazaniem do przeprowadzenia tego badania. Pozdrawiam.