Wyniki badania prób wątrobowych u młodego człowieka

Witam,mój syn ostatnio zrobił badania wątroby lekarz pierwszego kontaktu skierował go do specjalisty.Syn bagatelizuje sprawę, a że jest młodym dorosłym człowiekiem nie mogę go zmusić.Moje pytanie brzmi czy patrząc na poniżej podane wyniki powinnam się obawiać o jego zdrowie bo są wielokrotnie podwyższone i na co one wskazują ? AIAT-190,AspAT-103,2 Gamma GT-259 Pozdrawiam i dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazane byłoby wykonanie usg jamy brzusznej oraz kontrolne badania krwi, aby sprawdzić na jakim poziomie są parametry wątrobowe: wzrost/spadek/stabilnie. Obecnie kilkukrotnie powyżej normy.
Pozdrawiam