Wyniki badania rezonansem magnetycznym kręgosłupa

Witam, otrzymałem wyniki badania rezonansem magnetycznym. Prosiłbym o wyjaśnienie opisu: spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. zmiany zwyrodnieniowe z nierównością blaszek granicznych, z drobnymi osteofitami na krawędziach trzonów. Na poziomie L4-L5 prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego schodząca na wysokość 1 górnej trzonu L5 z wypełnieniem zachyłka bocznego na głębokość 9-10mm z uciskiem worka oponowego i prawego korzenia nerwowego.

Witam serdecznie,

Badanie MRI kręgosłupa uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe w postaci m.in. osteofitów, a także chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.