Wyniki badania toksoplazmozy przed porodem

Witam. Jestem tuż przed porodem. Robiłam badania na toksoplazmozę i bardzo chciałabym się dowiedzieć, co oznaczają moje wyniki. Toxo (IgM -TOxo) 0,16 S/CO zakres <0,8 index wynik ujemny zakres 0,8 - 1,0 index wynik wątpliwy zakres > 1.0 index wynik dodatni (N)CMV IgM 0,175 COI niereaktywne <0,7 niejednoznaczne (0,7-1) reaktywne>=1 (N)CMV IgG 70,89 U/ml niereaktywne <0,5 niejednoznaczne (0,5-1) reaktywne >= 1 Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wyniki wykonanych przez Panią badań są prawidłowe - wskazują na przebytą toksoplazmozę w przeszłości (najczęściej przebiega bezobjawowo i nie pozostawia żadnych konsekwencji zdrowotnych), natomiast nie świadczą o czynnej infekcji toksoplazmatycznej w ciąży, która może stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju płodu.