Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki badania USG miednicy mniejszej

Czy mam powody do niepokoju? Wynik badania USG miednicy mniejszej. Trzon macicy w przodozgięciu o wymiarach 80x70 mm. Jama macicy pusta, endometrium 8 mm, homogenne, zarysy równe. Struktura mięśnia w całości niejednorodna, w ścianie przedniej widoczny jest obszar 13mm -mięśniak. Jajnik prawy 35x16mm, o prawidłowej strukturze i lokalizacji. Lewy niewidoczny w miejscu typowym. Za macicą widoczny jest hypoechogenny obszar 36x21mm - jajnik lewy? mięniak egzofityczny? Zatoka Douglasa bez płynu.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Wynik przedstawia występowania mięśniaka macicy, być może dwóch, należy uwidocznić obecność drugiego jajnika, czy była jakaś operacja?Co do grubości endometrium konieczne jest poznanie dodatkowych informacji takich jak: dzień cyklu w którym było wykonywane badanie, czy nadal Pani miesiączkuje, jeżeli nie to od kiedy, kiedy ostatnia miesiączka i przyjmowanie hormonalnej terapii zastępczej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy