Wyniki kolonoskopii u 70-latki

Co oznaczają wyniki-kolonos end.wprow.do kątnicy-zastawka bauhima praw.błona śluzowa jelita grubego gładka,lśniąca z widoczną siat.nacz. usg jam brz.pogrub.ściany okrężnicy w pob.zgięcia wątr.obszar hypoechogenny w św.esicy przerost nadnercza praweg torbiele przymiedniczkowe Wizyta lek.26.03.Dlaczego wyniki są różne?Któremu wierzyć.Czy mam się martwić? Czy mam się martwić?

Aleksander Ropielewski

Oba wyniki i badania są ważne. Kolonoskopia ocenia jedynie wnętrze jelita, zaś w USG uwidoczniono również okolice niewidoczne w kolonoskopii. Rozstrzygające w przypadku wątpliwości będzie badanie KT jamy brzusznej.

Piotr Pilarski

Kolonoskopia jest badaniem bardzo dobrze oceniającym jelito grube. Jest to badanie bardziej wiarygodne niż usg jeśli chodzi o ten narząd. Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam.