Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ocenić ten opis kolonoskopii u 49-latki?

Witam, proszę o interpretację wyniku kolonoskopii. Kolonoskop wprowadzono do dna kątnicy,a następnie do dystalnej części jelita krętego. Ujście wyrostka robaczkowego,zastawka kretniczo-kątnicza oraz dystalny odcinek jelita krętego bez zmian.Dostępna badaniu błona sluzowa jelita grubego gładka o prawidłowym rysunku naczyniowym. Proszę o odpowiedź czy to dobry wynik. Pozdrawiam
KOBIETA, 49 LAT około miesiąca temu

Co się dzieje gdy zjadamy posiłek?

Czy wiesz co się dzieje w twoim organizmie, kiedy zjesz jakiś posiłek? Czy wiesz, dlaczego pojawiają się zaburzenia w układzie pokarmowym? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik badania nie wskazuje na żadne nieprawidłowości. Oczywiście proszę pamiętać, że wynik ten należy intepretować w oparciu o konkretny przypadek, to jest biorąc pod uwagę ewentualną historię choroby czy dolegliwości zgłaszane przez pacjenta.

Więcej informacji na temat badania odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/endoskopia-jelita.

Niemniej, wnioskując tylko na podstawie opisu kolonoskopii można domniemywać, że nie ma Pani powodu do obaw. Brak zmian na badanym odcinku i prawidłowa postać błony śluzowej wykluczają choroby zapalne czy polipy jelita grubego.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/11-objawow-powaznych-chorob-jelita-grubego-nie-lekcewaz-tych-objawow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy