Wyniki krzywej cukrowej

wyniki krzywej cukrowej,na czczo-83 mg ,po 1 godz.187 ,po 2 godz. 39 prosze o interpretację moich wyników

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czy poziom glukozy po 2h wynosił na pewno 39? Tak niski poziom glukozy we krwi wiąże się z zaburzeniami świadomości i wymaga pilnej konsultacji lekarza. Natomiast wynik 139 (bardziej prawdopodobny) jest wynikiem prawidłowym, wykluczającym cukrzycę.