Wyniki LDL i HDL po zakrzepicy żył głębokich

miałem zakrzepicę żył głębokich w prawej nodze. mam badania krwi i chciałbym zapytać jak interpretować wyniki ,LDL 157,HDL38.krew PLT138,OB51, mam 62 lata jestem męszczyzną

Magdalena Mroczek

Witam, HDL jest w normie, LDL poziom graniczny. Aby obniżyć LDL należy ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów oraz tłuszczy zwierzęcych, zwiększyć aktywność fizyczną, rzucić palenie. OB jest podwyższone, co oznacza stan zapalny w organiźmie, ale nie pozwala na jego lokalizację ani na ustalenie jego przyczyny. Zmniejszona liczba płytek może być spowodowana lekami, które Pan przyjmuje, a które przeciwdziałają ponownemu pojawieniu się zakrzepicy-najlepiej będzie w tej sprawie skontaktować się z lekarzem POZ.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie,
wyniki LDL i HDL mogą wskazywać na lekkie zaburzenia gospodarki lipidowej (tłuszczowej). Natomiast OB może być podwyższone po epizodzie zakrzepicy żył głębokich. PLT (płytki krwi) są natomiast w dolnej granicy normy ale nie jest to powód do obaw. Pozdrawiam.