Wyniki morfologii - czy są w normie?

Witam! Proszę o poradę co mam robić. Moje wyniki są ogólnie w normie oprócz WBC? Od 5 miesięcy mam je poniżej około 3,8 do aktualnie 4,12. Lekarz kazał mi zrobić rozmaz i granulocyty - 34, kwasochłonne 2, limfocyty - 62, monocyty - 2. Faktem jest, że miałam od kilku miesięcy cały czas jakieś infekcje. Może było to spowodowane niskimi białymi. Nie wiem co mam robić, proszę o radę, a i jeszcze pół roku temu miałam torbiel. Raz znikał, drugim razem inny lekarz go widział (trochę dziwne).
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdeczenie!
Obniżony poziom białych krwinek czyli leukocytów nazywamy leukocytopenią. Stan ten najczęściej obserwuje się w chorobach nowotworowych, głównie w białaczkach. Niedobór leukocytów występuje także w innych chorobach szpiku, w zatruciach substancjami organicznymi (farby, rozpuszczalniki), a rzadziej w przewlekłych chorobach wątroby, nadciśnieniu wrotnym i innych.
Niestety podaje Pani wybrane parametry wszystkich badań. Zasada prawidłowej oceny morfologii polega na analizie wzystkich parametrów.
Z tego co Pani przytacza wynika jednak, że ma Pani obniżoną odporność (zmniejszona liczba granulocytów). Wyniki potwierdzają także nawracające infekcje (limfocytoza).
W obecnej sytuacji powinna Pani jak najszybciej udać się z powyższymi wynikami do lekarza zlecającego badanie, lekarza rodzinnego lub bezpośrednio do hematologa. Konieczna jest jak najszybsza diagnostyka nieprawidłowej morfologii.
Pozdrawiam.