Wyniki morfologii u 37-latki

witam.prosze o komentarz wynikow morfologii.mam 37 lat mam 40,5 % neutrocytów (noram 45-70) a limfocytów 48,3% (przy normie 20-45).co to może oznaczac? z góry bardzo dziekuje.Monika

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Poza uzyskanym wynikiem odsetkowym należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wartości bezwzględne. Ponadto istotne znaczenie przy interpretacji wyników morfologii krwi mają dane uzyskane z wywiadu i badania lekarskiego. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.