Wyniki pulsoksymetru u 53-latka

Mężczyzna 53 lata .Wyniki PULSOKSYMETR-u . Chodzi mi o interpretację . Puls 85 Wysycenie tlenem 97,54 St objętości komora/aorta 6,6 Zastawka aorty 4,19 Indeks pulsacji 2,09 Indeks k1/k2 komora/aorta 1,33 Dynamika arterii 40,99 Na wyniku znajdują się również inne parametry takie jak : Ampl.pulsu = 897,526824892394 Indeks a1/ws = 1,309 Indeks d1/ws = 0,909 Indeks d2/ws = 1,178 Indeks komora/aorta = 2,65 Indeks komora/ws = 2, 16 Dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Badanie pulsoksymetrem może jedynie określić tętno oraz poziom wysycenia tlenem, oba są u Pana w normie. Co do reszty wyników raczej nie można się odnieść ponieważ należałoby przeprowadzić inne badania. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu zdecyduje o konieczności wykonywania badań dodatkowych.