Wyniki RTG i RM stawu krzyżowo-biodrowego a ZZSK lub ŁZS
Czy to może być zzsk lub łzs? U mojego męża wykryto antygen hla b27.Pierwszy objaw zapalenia tęczówki oka 12 lat temu z okresami 7 lat przerwy.Wynik RTG Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe trzonu na poziomie C5-C6,odchyleń od stanu prawidłowego nie ma.Wynik RM stawu krzyżowo-biodrowego,prawidłowa ilość wysięku,szpary stawowe symetryczne,bez przewężeń. Po prawej stronie stawu dyskretna strefa obrzęku/zmiany zapalne,podobnie w dolnej części stawu krzyżowo-biodrowego, po lewej-zmiany zapalno-obrzękowe

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Trudno mi to ocenić na podstawie dostępnych danych jednak jest to mało prawdopodobne zwważywszy na zajęcie jedynie jednego sstawu w kręgosłupie. Sugeruję kontakt z ortopedą lub reumatologiem w celu uściślenia diagnozy.