Wyniki RTG klatki piersiowej 5-latki

Witam,jestem bardzo zaniepokojona wynikami RTG klatki piersiowej mojej 5 letniej córeczki,badanie było wykonane aby wykluczyć zapalenie płuc(córka miała wysokie CRP,okazało się że jednak angina ) opis badania : poszerzenie naczyń do górnych płatów płuc (obustronnie). Serce miernie powiększone w całości. Płuca bez zagęszczeń. Przepona wolna. Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem co to może znaczyć,z góry serdecznie dziękuję

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sam opis nie świadczy o żadnej chorobie, (chyba, że zdjęcie było wykonywane na leżąco, wtedy wogóle nie ma powodów do niepokoju) Dla pewności zdjęcie i dziecko powinien zobaczyć kardiolog, choć jeżeli córka jest zdrowym dzieckiem, to opisany stan może być po prostu jej cechą osobniczą (zwłaszcza, jeżeli zdjęcie opisywał radiolog mający do czynienia głownie z dorosłymi).