Wyniki w kierunku boreliozy u 50-latka

witam. Tata, lat 50 robił badania na Borelioze. jego wyniki to IgG 112,52 IgM 7,71. Czy są to bardzo złe wyniki? Czekam na odpowiedz Pozdrawiam !

Wszystko zależy jaką metoda oznaczano poziom przeciwciał ( ELISA, Western-blot) i jakie są normy. Norma na pewno napisana jest na wyniku (wynik w normie, wynik watpliwy itd...). Interperatcja zależy od dolegliwości i objawów oraz metody i wyniku wykonanego badania. Interpretacji dokona lekarz, który zlecił badanie i zna szczegóły.