Wyniki w kierunku różyczki i toksoplazmozy w 8. tygodniu ciąży

jak mam doczytać wyniki różyczka Igm 10 różyczka IgG 48,0 toxoplazma IgG 42,9 toxoplazma Ig M 4,40 jestem w 8 tygodniu ciąży

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani od jakich wartości zaczyna się wynik dodatni.
Jeżeli wynik IgM jest dodatni świadczy to o świeżej infekcji toksoplazmą lub różyczką, wówczas ryzyko infekcji płodu jest wysokie. Natomiast jeśli IgM jest ujemny a IgG dodatni wówczas świadczy o przebytej dawnej infekcji patogenami i wówczas ryzyko płodu jest bardzo niskie.
Pozdrawiam