Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki WB w kierunku boreliozy

Proszę o interpretację wyniku WB w kierunku boreliozy uzyskanych w październiku. Wybarwione trzy paski: VIsE-Bb poziom 64, P41 poziom 43, IgG poziom 46. W lutym przebywałem na oddziale zakaźnym z objawami grypopodobnymi plus zapalenie płuca bakteryjne z podejrzeniem zapalenia nerwu twarzy lecz wykluczono po podaniu sterydów. Podano antybiotyki przez 10 dni dożylnie plus 1 tydzień doustnie. Nazwy nie pamiętam. Badania w kierunku boreliozy wykonałem z własnej inicjatywy. Co oznaczają?
MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

MichaĹ Kurek
57 poziom zaufania

Szanowny Panie!
Przytoczone przez Pana wyniki oznaczają, że przebył Pan w swoim życiu zakażenie borrelia burgdorferi i wytworzyła się odporność na ww. patogen.
z poważaniem
lek. Michał Kurek

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy