Wyniki wskazujące na zapalenie pęcherza

Mam 24 lata. Zgłosiłam się do lekarza z kłuciem w podbrzuszu. USG nic nie wykazało. W moczu trochę bakterii, ale nie było wyników wskazujących na zapalenie pęcherza. Pani doktor stwierdziła, że to jelita powodują kłucie, ale zasugerowała także wizytę u ginekologa w celu wykluczenia nadżerki. Stąd moje pytanie czy u dziewicy jest w ogóle możliwe badanie czy ma się nadżerkę? Z tego co wiem dziewice bada się przez odbyt. Jak u mnie takie badanie by wyglądało? Czy ono boli? Bardzo się tego obawiam.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Proszę się nie bać tylko iść do lekarza.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy