Wypadanie i łamanie włosów oraz swędzenie i pieczenie skóry głowy

Witam serdeczne . Panie doktorze moj problem dotyczy wlosow,a wlasciwie ich wpadania ,lamania sie.zaznacze i w ubieglym roku przeszlam 4 operacje w pelnej narkozie,farbowalam wlosy,mialam zmiane klimatu w miejscu zamieszkania.Obecnie mam lyse placki na tylnej czesci glowy.Odczuwam pieczenie,swedzenie tuz przy karku ,jak rowniez zauwazylam czerwona plame w tym ze miejscu.Przyjmuje tabletki antykoncepcyje o nazwie Microgynon 21.Prosze Pana o pomoc i porade,jestem zrozpaczona.

Przyczyn wypadnia wlosow moze byc bardzo wiele. Tak na szybko, w opraciu o to co Pani napisala, mozna powiedziec, ze narkozy i zabiegi operacyjne bez watpienia przyczynily sie do problemu. Swiad skory glowy z kolei najczesciej spowodowany jest lojotokowym zapaleniem skory, z powodu ktorego wlosy takze moga wypadac. Placki o ktorych Pani pisze, moga z kolei byc typowe dla lysienia plackowatego. Chyba nie objedzie sie wiec bez wizyty u spacjalisty.