Wypadanie kostek ze stawów

Witam. Mam uciążliwy problem. Otóż ciągle wypadają mi kostki ze stawów; raz w palcu u ręki, raz u nogi, w nadgarstku, łokciu, kolanie, kostce u nogi, a nawet łopatka. Zazwyczaj po wykonaniu różnych manewrów kostka wracała na swoje miejsce, lecz teraz nic nie działa, a jak na złość mam to od wczoraj na raz w środkowym palcu obu dłoni, lewym nadgarstku, lewym kolanie i lewej kostce. Dodam, że jest to nieprzyjemne odczucie. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety trudno jednoznacznie określić co ma Pani na myśli pisząc "wypadają mi kostki ze stawów". Być może jest to jednak wynik wiotkości stawów. Sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym. Skierowanie do specjalisty uzyska Pani od lekarza POZ.