Strzykanie w stawie w kostce

Witam, mam taką dolegliwość i już dobrych kilku lat, właściwie to badatelizowałam ale problem (chyba) polega na tym że jak np chodze po schoda to strzykają mi stawy w kostce, czasem jak wsiadam lub wysiadam z samochodu to strzyknie mi tak nie samowicie boleśnie w miednicy że na nie mogę się ruszyć... i tak jeszcze innych stawach, ogólnie to było do zniesienia.. jakieś tam strzykanie oprócz miednicy bo to boli,ale czasem jak podbiegnę kawałek to dopadał mnie taki ból że nie mogłam ruszać stopą

W stawie skokowym najprawdodopdobniej ma Pani konflikt tkanek miękkich. Skoro podobne objawy występują okresowo też w innych stawach to może to wynikać np z wiotkości tkanki łącznej (genetycznej), która powoduje nadmierne rozciąganie struktur stawowych i przeskoczenie miękkich tkanek na wypukłościach kostnych czy stawowych. Zwykle jest to pewna podatnośc, która nie wymaga żadnego leczenia, niemniej powtarzalne incydenty mogą powodować odczyn, obrzęk, zbliznowacenie owych tkanek miękkich i wówczas takie przeskoczenie staje się bolesne. Wymaga Pani zbadania przez ortopedę , żeby rozstrzygnąć powyższe kwestie