Wypadanie włosów a borelioza

Witam, w zeszlym roku w zwiazku z premenopauza zaczely mi strasznie wypadac wlosy, otrzymalam od gin. endokr. Avodart oraz Cyclo- progynowa (HTZ) , w tym roku od sierpnia pomimo zazywania leków ponownie wypadaja mi włosy - juz 2 mies.- 1/3 wypadła, czy moze byc to spowodowane wykryta niedawno u mnie borelioza i miesięczną terapią Unidoxem, czy moze te antybiotyki osłabiaja wchłanianie się lekow i hormonow ( biore takze Letrox na niedoczynnosc tarczycy), wizyta u endo dopiero za 2 mies :-(

Lek. Tomasz Budlewski

antybiotyk ten moze powodowac zmniejszenie dzialania tabletek antykoncepcyjnych, proponuje udać się do lekarza dermatologa.