Wypadanie włosów a brak anemii

Witam serdecznie. Włosy wypadają mi od ponad roku masowo. Hormony, żelazo, tarczyca- wszystko w najlepszym porządku. Nie mam również anemii. Byłam o dwóch lekarzach dermatologów. Nie zdiagnozowali żadnego typu łysienia. Przepisywano mi min. Aplicort E, który nie pomógł. Brałam Biotebal 5, Vitapil, szampon Dermenę, nie suszę, nie farbuję włosów. Zauważyłam jednak, że w okresie stycznia do maja wypada mi trochę mniej włosów. W ubiegłym roku, było podobnie. Czy może być to zatem alergia?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Witam,

Witam, na początek proponuję poniższe badania (proszę wykonać te których Pani nie robiła: 1. morfologia 2.AST, ALT, GGTP 3 Bilirubina 4. cholesterol całk. 5. trójglicerydy 6. mocznik 7. kreatynina 8. żelazo w surowicy 9. TIBC 10. ferrytyna 11. TSH 12. testosteron 13. DHEA 14. kortyzol 15. Andostendion 16. ANA 17. RF 18. kał pasożyty i grzyby 19. Trichogram 20. Estradiol 21. progesteron 22. prolaktyna z wynikami zapraszam na wizytę...

Pozdrawiam

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty