Wypadanie włosów i świąd skóry - co jest przyczyną i do jakiego lekarza się udać?

Witam. Mam pytanie: Mam 35 lat i jestem kobietą, od pół roku cierpię z powodu nadmiernego wypadania włosów i okropnego świądu skóry. Skóra zaczyna mnie swędzieć nagle, robi się czerwona, drapię się, po jakimś czasie przechodzi. Nie mam przy tym zmian skórnych, tylko przeraźliwe swędzenie. Wyniki mam wszystkie prawidłowe, poziom hormonów tarczycy i przeciwciała w normie. Co jeszcze może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy, czy hormony kobiece czy może alergia na coś? Proszę o poradę do jakiego lekarza jeszcze się udać?

Redakcja abcZdrowie

Skoro Pani ogólny stan zdrowia i wyniki badan laboratoryjnych są prawidłowe możliwe, że za taki stan rzeczy odpowiadają czynniki miejscowe (np. stan zapalny skóry głowy). Proponowałabym zatem zasięgnąć porady lekarza dermatologa. Możliwe, że leczenie miejscowe spowoduje ustąpienie dolegliwości.